Ostatnie aktualności:
Godło Polski. Zespół Szkół Technicznych. 44-300 Wodzisław Śląski ul. Pszowska 92. tel 48324562720 e-mail zst at zstwodzislaw.net
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Piątek, 07 października 2022.
12 lat razem

 

 

 

 

Projekt "12 lat razem" jest kontynuacją współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. a Stredni Skola Techniky a sluzeb w Karvinie. Obie szkoły współdziałają ze sobą już od wielu lat w ramach integracji w środowiskach lokalnych. Dwunastoletnia współpraca, doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz wypromowanie Unii Europejskiej jako inicjatora wszystkich działań, przemawia za dalszym realizowaniem wspólnie założonych celów. Wspólnie przygotowany projekt "12 lat razem" został zaplanowany przez obie szkoły, które będą uczestniczyły w jego realizacji na terenie Polski i Czech.
W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

Działania partnera:
Spotkanie mające na celu omówienie szczegółowego harmonogramu
 12 stycznia 2012 w Střední škola techniky a služeb w Karvinie odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerskich szkół, podczas którego został omówiony harmonogram przewidzianych działań. Osoby biorące udział w spotkaniu szczegółowo omówiły harmonogram zaplanowanych spotkań ustalając wszelkie szczegóły dotyczące działań.
Spotkanie rady pedagogicznej

Zapraszamy do galerii


24 lutego 2012 w Karvinie odbyło się spotkanie rady pedagogicznej partnerskich szkół. Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca ochrony środowiska, a dalsza część działania poświęcona była dyskusji dotyczącej poruszonego tematu.
 Zawody sportowe o "Puchar Dyrektora Szkoły"


Kolejne działanie partnera odbyło się 07 marca 2012 w Střední škola techniky a služeb w Karvinie i poświęcone było zawodom sportowym. O Puchar Dyrektora Szkoły walczyli uczniowie partnerskich szkół biorąc udział w różnych dyscyplinach sportowych.
Przygotowanie programu artystycznego "Łączy nas gwara śląska"


27 marca 2012 uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół wzięli udział w przygotowaniach programu artystycznego "Łączy nas gwara śląska". Działanie miało miejsce w Střední škola techniky a služeb w Karvinie. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkol Technicznych wraz z przedstawicielami partnerskiej szkoły wspólnie przeanalizowali przygotowane wcześniej materiały i rozpoczęli próby do przedstawienia artystycznego.


Widowisko artystyczne "Łączy nas gwara śląska"
23 kwietnia 2012 w Střední škola techniky a služeb w Karvinie odbyło się przedstawienie artystyczne przygotowane wspólnie przez przedstawicieli partnerskich szkół. Widowisko przedstawiało skecze i piosenki w gwarze regionu. Ciężka praca aktorów została nagrodzona gromkimi brawami.


Wycieczka krajoznawcza - Mosty u Jablunkova
30 maja 2012 odbyła się wycieczka krajoznawcza do miejscowości Mosty koło Jabłonkowa. Po wspólnym śniadaniu uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół udali się autokarem do Ośrodka Narciarskiego (Ski areál Mosty u Jablunkova) gdzie pod okiem opiekunów korzystali z atrakcji ośrodka, m.in. toru saneczkowego.

Zapraszamy do galerii

 

Działania ZST

Działanie 1. Wspólny dzień na stoku - instruktaż narciarski i snowboardowy - Istebna Zagroń.
Działanie 1 odbyło się 29 lutego 2012, wzięło w nim udział 90 osób: 45 osób z Polski i 45 osób z Czech. W ramach zorganizowanego wyjazdu do Istebnej uczestnicy doskonalili techniki jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem instruktorów. Celem wyjazdu w góry, poza wspólną nauką jazdy na nartach i snowboardzie, było upowszechnienie aktywnego wypoczynku zimowego wśród uczniów partnerskich szkół. Działanie rozpoczęło sie wspólnym śniadaniem w restauracji na terenie ośrodka wypoczynkowego Istebna-Zagron, po którym uczestnicy działania rozpoczeli wspólną jazdę na stoku. Uczniowie wraz z opiekunami i instruktorami po zakończonym instruktażu udali sie do domu wypoczynkowego „U Zawadów“ na wspólny obiad. Wszyscy uczestnicy wyjazdu aktywnie brali udział w zorganizowanych zajeciach dobrze sie przy tym bawiąc i nawiazując nowe znajomosci.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Działanie 2. Prezentacja programu artystycznego „Łączy nas gwara śląska”
Działanie 2 miało miejsce w Zespole Szkoł Technicznych w Wodzisławiu Śl. 18 kwietnia 2012. Wzięło w nim udział 45 osób z Polski i 45 osób z Czech. Działanie rozpoczęło się wspólnym śniadaniem uczestników, podczas którego uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół mogli porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi przygotowanego programu artystycznego. Po śniadaniu uczestnicy projektu zaprezentowali społeczności szkolnej wspólnie przygotowane widowisko artystyczne pt. „Łączy nas gwara śląska” przedstawiające teksty, skecze i piosenki w gwarze regionu. Aktorzy włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie a w ich grze widać było wykonaną przez nich pracę, wiele prób i długich przygotowań żeby wszystko się udało. Publiczność doceniła ich ciężką pracę nagradzajac przedstawienie gromkimi brawami. Po zakończonym widowisku uczestnicy działania udali sie na wspólny obiad podczas którego mogli sie wymienić wrażeniami z przedstawienia.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dzialanie 3. Rajd rowerowy
24 maja 2012 odbyło sie działanie turystyczne, którego głównym celem bylo upowszechnienie walorów turystycznych obszarów przygranicznych. W działaniu wzięło udział 60 osób, w tym 30 osób z Polski i 30 osób z Czech. Rajd rowerowy odbył sie na trasie Wodzislaw Sl. – Gołkowice – Łaziska – Krostoszowice – Wodzisław Śl. Uczniowie wraz z nauczycielami wyjechali rowerami ze swoich macierzystych szkół i spotkali sie na granicy w Golkowicach, gdzie otrzymali koszulki okolicznosciowe oraz śniadanie. Po wspólnym posiłku uczestnicy wyruszyli w trasę zwiedzając po drodze kościół drewniany pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach i poznajac ścieżki rowerowe po polskiej stronie granicy. Uczestnicy mieli okazje zobaczyć miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Po zakończonym rajdzie uczestnicy spożyli wspólnie obiad a nastepnie wyruszyli rowerami do swoich szkół. Wszyscy uczestnicy działania dobrze sie bawili, a serdeczna atmosfera stworzona przez organizatorów spowodowała, że rajd można zaliczyć do bardzo udanych.

Zapraszamy do galerii

Dzialanie 4. Spotkanie Rad Pedagogicznych
Spotkanie rad pedagogicznych obu wspołpracujacych szkoł odbyło sie 21 września 2012 w Zespole Szkol Technicznych w Wodzisławiu Śl. W spotkaniu wzięło udzial 100 osób, w tym 55 osób z Polski i 45 osób z Czech. W ramach spotkania w sali konferencyjnej odbyła sie konferencja poświęcona problematyce ochrony środowiska i działań podejmowanych w szkole w celu wdrażania uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska. Po konferencji uczestnicy mieli okazje porozmawiać na temat ochrony środowiska i odbytej konferencji podczas obiadu, ktory odbył sie w Domu Przyjęć Contra.

Zapraszamy do galerii

Dzialanie 5. Spotkanie podsumowujace zrealizowany projekt
4 pazdziernika 2012 w Zespole Szkol Technicznych w Wodzisławiu Śl. odbyło sie spotkanie podsumowujące zrealizowany projekt. W spotkaniu wzięło udział 6 osób z Polski i 4 osoby z Czech. Podczas spotkania omówiono i podsumowano zrealizowany projekt i podjęto dyskusję zwiazaną z dalszą współpracą szkół.

 

 

 




  

 

 

 

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2022

Perspektywy 2022r br????zowa tarcza

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarze?? Zespo??u Szkó?? Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawd?? jako?????? powietrza

 

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szko??a na Wikipedii

Księga absolwentów

Ksi????ga absolwentów

Losowe zdjęcie
Podsumowanie 10-lecia wspolpracy ZST i SSTaS Karvina Podsumowanie 10-lecia wspolpracy ZST i SSTaS Karvina