Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021.
Aktualności
Obchody Dnia Języków Obcych i podsumowanie projektu „Next Step” 02 października 2015 r

Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zostały połączone z innym ważnym dla Zespołu Szkół Technicznych wydarzeniem – podsumowaniem projektu „Next Step” organizowanego przez studenckie stowarzyszenie AIESEC. Realizacja projektu o międzynarodowym zasięgu była związana z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentek z zagranicy. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja) pojawiły się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostały przyjęte przez dyrekcję, koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika) oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego. 
W ciągu pięciu kolejnych dni studentki miały okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadziły szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których przybliżyły uczniom różne aspekty ich kultury, budowały w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamywanie stereotypów oraz przybliżyły im tematy dotyczące samorozwoju, przydatne podczas egzaminów końcowych . 

 

 W czwartek (24 września) odbyło się podsumowanie projektu – stało się ono jednym z elementów obchodów Dnia Języków Obcych. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczniów „Budowlanki” znalazł się między innymi quiz przeprowadzony przez p. Lidię Ptak i p. Andrzeja Ptaka, w którym udział wzięły reprezentacje klas pierwszych. Zabawa edukacyjna miała na celu przede wszystkim poszerzenie i utrwalenie wiadomości na temat kultur i historii różnych państw całego świata. Przed zebranymi na sali konferencyjnej raz jeszcze zaprezentowały się również goszczące w ZST studentki. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja), wykorzystując ciekawą, multimedialną formę, rozwinęły informacje na temat ich rodzimych państw.

Studentki z Tajlandii i Gruzji mogły pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców dwóch uczennic czwartej klasy profilu budowlanego: Anny Glenc i Dominiki Szłyk. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obcokrajowców, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja) zwiedziły zabytki Opola oraz okolice Wodzisławia Śląskiego. Spędzały też aktywnie czas, ćwicząc Kung-Fu ,grając w bilard oraz jeżdżąc rowerem.

Młodzież „Budowlanki” spisała się na medal, aktywnie uczestnicząc w ciekawych zajęciach. W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego może być jednocześnie dobrą zabawą. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu. Dziękujemy również naszym uczniom, dzięki którym zajęcia lekcyjne stały się po części wspaniałą zabawą.

Koordynatorzy projektu

Anna Rynkiewicz-Ryszka
Andrzej Sobik

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Logo Ogólnopolski Ranking Techników Perspektywy 2020

Informacje naborowe
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

Wolontariusze ZST

Logo wolontariatu ZST

SPEAK UP

Logo SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawdź jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szkoła na Wikipedii

Księga absolwentów

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 12.11.2014r. Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 12.11.2014r.