Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Niedziela, 23 lutego 2020.
Aktualności
Obchody Dnia Języków Obcych i podsumowanie projektu „Next Step” 02 października 2015 r

Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zostały połączone z innym ważnym dla Zespołu Szkół Technicznych wydarzeniem – podsumowaniem projektu „Next Step” organizowanego przez studenckie stowarzyszenie AIESEC. Realizacja projektu o międzynarodowym zasięgu była związana z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentek z zagranicy. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja) pojawiły się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostały przyjęte przez dyrekcję, koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika) oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego. 
W ciągu pięciu kolejnych dni studentki miały okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadziły szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których przybliżyły uczniom różne aspekty ich kultury, budowały w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamywanie stereotypów oraz przybliżyły im tematy dotyczące samorozwoju, przydatne podczas egzaminów końcowych . 

 

 W czwartek (24 września) odbyło się podsumowanie projektu – stało się ono jednym z elementów obchodów Dnia Języków Obcych. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczniów „Budowlanki” znalazł się między innymi quiz przeprowadzony przez p. Lidię Ptak i p. Andrzeja Ptaka, w którym udział wzięły reprezentacje klas pierwszych. Zabawa edukacyjna miała na celu przede wszystkim poszerzenie i utrwalenie wiadomości na temat kultur i historii różnych państw całego świata. Przed zebranymi na sali konferencyjnej raz jeszcze zaprezentowały się również goszczące w ZST studentki. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja), wykorzystując ciekawą, multimedialną formę, rozwinęły informacje na temat ich rodzimych państw.

Studentki z Tajlandii i Gruzji mogły pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców dwóch uczennic czwartej klasy profilu budowlanego: Anny Glenc i Dominiki Szłyk. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obcokrajowców, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Waroonkan Sima-aree (Tajlandia) i Tatia Gotsiridze (Gruzja) zwiedziły zabytki Opola oraz okolice Wodzisławia Śląskiego. Spędzały też aktywnie czas, ćwicząc Kung-Fu ,grając w bilard oraz jeżdżąc rowerem.

Młodzież „Budowlanki” spisała się na medal, aktywnie uczestnicząc w ciekawych zajęciach. W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego może być jednocześnie dobrą zabawą. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu. Dziękujemy również naszym uczniom, dzięki którym zajęcia lekcyjne stały się po części wspaniałą zabawą.

Koordynatorzy projektu

Anna Rynkiewicz-Ryszka
Andrzej Sobik

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Komitywa
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Informacje naborowe
Stacja meteorologiczna

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane 

Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Kolędowanie 2012 Kolędowanie 2012