Ostatnie aktualności:
Godło Polski. Zespół Szkół Technicznych. 44-300 Wodzisław Śląski ul. Pszowska 92. tel 48324562720 e-mail zst at zstwodzislaw.net
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021.
Aktualności
Kolejna wizyta uczniów ZST w Wilhelm – Maybach – Schule w Heilbronn. 18 listopada 2016 r

Już po raz czwarty młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim była gościem niemieckiej  Wilhelm – Maybach – Schule w Heilbronn.

    Pobyt uczniów ZST w Niemczech rozpoczął mecz hokeja na lodzie. Uczniowie obu zaprzyjaźnionych szkół wspólnie kibicowali miejscowej drużynie – Falken.
    W poniedziałek, 24 października polscy uczniowie zostali oficjalnie przywitani przez dyrektora niemieckiej placówki.
    Polacy nie byli jedynymi gośćmi szkoły w Heilbronn, w ramach międzynarodowej wymiany Wilhelm – Maybach – Schule odwiedzili również uczniowie z norweskiej Polarsirkelen Videreagaende Skole.  Młodzież wszystkich trzech placówek wspólnie zwiedzała niemiecką szkołę, poznając jej historię, tradycje oraz patrona - Wilhelma Maybacha, który był konstruktorem silników samochodowych.Podczas kolejnych dni uczestnicy polsko – niemieckiej wymiany odwiedzili fabrykę Audi w Neckarsulm oraz miasto Stuttgart, w fabryce uczniowie obserwowali poszczególne etapy produkcji samochodów, w Stuttgarcie zwiedzili piękną starówkę oraz Mercedes Benz Muzeum, gdzie na przykładach konkretnych modeli uczniowie mogli podziwiać 127-letni rozwój motoryzacji.  Dbając o kondycję, młodzież udała się na ściankę wspinaczkową, aby sprawdzić swoje siły i możliwości oraz poczuć smak adrenaliny. Uczestnicy projektu mieli również okazję skorzystać z atrakcji pobliskiego Aquaparku „AQUAtoll Freizeitbad”  i relaksując się, nabrać sił do dalszych działań.     Pozostałe dni wypełniły zajęcia warsztatowo – projektowe w pracowniach Wilhelm – Maybach –Schule. Młodzież ZST, WMS oraz Polarsirkelen została podzielona na grupy polsko – niemiecko – norweskie,  których zadaniem było przygotować prezentacje będące kompendium wiedzy na temat rodzimych miast i szkół uczniów. Bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy, uczniowie decydowali, co warto zwiedzić, gdzie smacznie zjeść, jak aktywnie odpocząć i gdzie przenocować w poszczególnych miastach oraz jak atrakcyjnie zaprezentować Wodzisław Śląski, Heilbronn i Mo i Ranę.  Wszystkie grupy  uczestniczyły też w zajęciach warsztatowych na temat platformy komputerowej Raspberry Pi.    Ostatniego dnia pobytu w Heilbronn odbyło się podsumowanie polsko – niemieckiej wymiany młodzieży. Reprezentanci grupy polskiej i norweskiej przedstawili efekty swojej pracy w formie prezentacji multimedialnej. W dzień wyjazdu uczniowie ZST zostali zaproszeni do Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim, które stanowi jedną z największych prywatnych kolekcji w Niemczech – obejmuje ona m.in. środki transportu takich marek jak Maybach, Kompressor-Mercedes i Bugatti. W muzeum zgromadzono kilka setek motorów, samolotów, pojazdów bijących rekordy, samochodów wyścigowych i sportowych, lokomotyw, pojazdów użytkowych i wojskowych. 


 

Wymiana młodzieży dofinansowana została przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

                                         Zapraszamy do galerii


 

Ogólnopolski Ranking Techników 2021

Ogólnopolski Ranking Techników Perspektywy 2021

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawdź jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szkoła na Wikipedii

Księga absolwentów

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Konkurs historyczny „PATRIOTYZM JUTRA  POZNAJEMY LOKALNĄ HISTORIĘ” Konkurs historyczny „PATRIOTYZM JUTRA POZNAJEMY LOKALNĄ HISTORIĘ”