Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Sobota, 24 sierpnia 2019.
Aktualności
Kolejna wizyta uczniów ZST w Wilhelm – Maybach – Schule w Heilbronn. 18 listopada 2016 r

Już po raz czwarty młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim była gościem niemieckiej  Wilhelm – Maybach – Schule w Heilbronn.

    Pobyt uczniów ZST w Niemczech rozpoczął mecz hokeja na lodzie. Uczniowie obu zaprzyjaźnionych szkół wspólnie kibicowali miejscowej drużynie – Falken.
    W poniedziałek, 24 października polscy uczniowie zostali oficjalnie przywitani przez dyrektora niemieckiej placówki.
    Polacy nie byli jedynymi gośćmi szkoły w Heilbronn, w ramach międzynarodowej wymiany Wilhelm – Maybach – Schule odwiedzili również uczniowie z norweskiej Polarsirkelen Videreagaende Skole.  Młodzież wszystkich trzech placówek wspólnie zwiedzała niemiecką szkołę, poznając jej historię, tradycje oraz patrona - Wilhelma Maybacha, który był konstruktorem silników samochodowych.Podczas kolejnych dni uczestnicy polsko – niemieckiej wymiany odwiedzili fabrykę Audi w Neckarsulm oraz miasto Stuttgart, w fabryce uczniowie obserwowali poszczególne etapy produkcji samochodów, w Stuttgarcie zwiedzili piękną starówkę oraz Mercedes Benz Muzeum, gdzie na przykładach konkretnych modeli uczniowie mogli podziwiać 127-letni rozwój motoryzacji.  Dbając o kondycję, młodzież udała się na ściankę wspinaczkową, aby sprawdzić swoje siły i możliwości oraz poczuć smak adrenaliny. Uczestnicy projektu mieli również okazję skorzystać z atrakcji pobliskiego Aquaparku „AQUAtoll Freizeitbad”  i relaksując się, nabrać sił do dalszych działań.     Pozostałe dni wypełniły zajęcia warsztatowo – projektowe w pracowniach Wilhelm – Maybach –Schule. Młodzież ZST, WMS oraz Polarsirkelen została podzielona na grupy polsko – niemiecko – norweskie,  których zadaniem było przygotować prezentacje będące kompendium wiedzy na temat rodzimych miast i szkół uczniów. Bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy, uczniowie decydowali, co warto zwiedzić, gdzie smacznie zjeść, jak aktywnie odpocząć i gdzie przenocować w poszczególnych miastach oraz jak atrakcyjnie zaprezentować Wodzisław Śląski, Heilbronn i Mo i Ranę.  Wszystkie grupy  uczestniczyły też w zajęciach warsztatowych na temat platformy komputerowej Raspberry Pi.    Ostatniego dnia pobytu w Heilbronn odbyło się podsumowanie polsko – niemieckiej wymiany młodzieży. Reprezentanci grupy polskiej i norweskiej przedstawili efekty swojej pracy w formie prezentacji multimedialnej. W dzień wyjazdu uczniowie ZST zostali zaproszeni do Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim, które stanowi jedną z największych prywatnych kolekcji w Niemczech – obejmuje ona m.in. środki transportu takich marek jak Maybach, Kompressor-Mercedes i Bugatti. W muzeum zgromadzono kilka setek motorów, samolotów, pojazdów bijących rekordy, samochodów wyścigowych i sportowych, lokomotyw, pojazdów użytkowych i wojskowych. 


 

Wymiana młodzieży dofinansowana została przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

                                         Zapraszamy do galerii


 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane

Jakość powietrza


Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012