Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Czwartek, 21 lutego 2019.
Aktualności
Paweł Długosz najlepszym absolwentem w kraju! 10 lutego 2018 r

7 grudnia 2017 r. w Warszawskim Domu Technika odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom szkół technicznych, którzy zdaniem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich okazali się najlepsi w kraju w 2017 roku. Podczas gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent 2017” organizatorzy nagrodzili i wyróżnili najlepszych absolwentów technicznych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce oraz ogłosili zwycięzcę konkursu na najlepszą pracę dyplomową napisaną przez absolwenta profilu mechanicznego.

Wśród nagrodzonych w warszawskiej siedzibie NOT-u znalazł się Paweł Długosz - absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.  Laureat wielu ogólnopolskich olimpiad i konkursów zawodowych okazał się również najlepszym absolwentem szkoły technicznej w kraju w specjalności „technik elektronik”.

Komisja konkursowa brała pod uwagę wyniki uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły, osiągnięcia na olimpiadach, w konkursach oraz wyniki egzaminów dojrzałości i egzaminów zawodowych. W ogólnym zestawieniu uwzględniane były również dodatkowo nabyte kwalifikacje i uprawnienia oraz osiągnięcia sportowe i kulturalne.

Powyższa notka powstała w oparciu o relację z uroczystości, jaką Paweł nadesłał na adres ZST.W  krótkiej wiadomości nasz absolwent nakreślił również,  co dzieje się w jego życiu po opuszczeniu murów „Budowlanki”, nasz wychowanek nie próżnuje.

„Obecnie studiuję na AGH w Krakowie na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na kierunku Informatyka (w tym roku akademickim był najwyższy próg rekrutacyjny na ten kierunek) oraz przygotowuję się do egzaminu dyplomowego kończącego szkołę muzyczną II stopnia.” - czytamy w jego wiadomości.

Pawłowi życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów i światowej kariery zawodowej.

         


 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Komiks
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Dzień otwartych drzwi, 19.03.2013r. Dzień otwartych drzwi, 19.03.2013r.