Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Czwartek, 21 lutego 2019.
Aktualności
„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. 23 stycznia 2018 r

Dnia 23.01.2018 r.  w Zespole Szkół Technicznych odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu ,,Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" , który realizowany jest przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Projekt objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie,
a finansowany jest ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Program projektu skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów.
Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów dla wszystkich grup docelowych. W pierwszej kolejności dnia 21 stycznia 2018 r. zostali przeszkoleni rodzice uczniów klas pierwszych,  którzy uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym dokonania uczniów naszej szkoły w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018. W sali Powiatowego Centrum Konferencyjnego zgromadziło się 86 rodziców, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pani Marty Florkiewicz-Borkowskiej - trenerki programu Cybernauci, wybitnym nauczycielem, uhonorowanym nagrodą Nauczyciela Roku 2017.    W trakcie spotkania prowadząca zwróciła uwagę na pozytywne i negatywne aspekty funkcjonowania w wirtualnym świecie. Omówiła także  problem  przestrzegania prawa autorskiego, wolnych zasobów sieci, legalnych i nielegalnych zachowań cybernautów, ochronę wizerunku, cyberbullying i phishing. Przekazana rodzicom w tej formie wiedza, z pewnością pomoże im lepiej zrozumieć zachowania ich dzieci w kontakcie z mediami.
W dalszej części projektu zostaną przeszkoleni uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele.
Realizacja projektu potrwa do marca 2018 roku.

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Komiks
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych „Hej Kolęda, Kolęda” Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych „Hej Kolęda, Kolęda”