Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Wtorek, 18 grudnia 2018.
Aktualności
Co łączy PizzaPortal.pl oraz aplikacje Listonic i iTaxi ? 15 lutego 2018 r

Osoba Lecha Kaniuka – jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych startupowców w Polsce, który w 2013r. otrzymał główną nagrodę w kategorii „Wzór Przedsiębiorczości” od SF BCC.

Lech Kaniuk15 lutego 2018r. spotkał się w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. z uczniami naszej szkoły i wygłosił wykład, w którym przekonywał, że w biznesie każdy może wiele osiągnąć, należy tylko działać.
W trakcie spotkania z Lechem Kaniukiem uczniowie dowiedzieli się:
•    jak wyglądały początki jego przygody z przedsiębiorczością;
•    skąd czerpie biznesową wiedzę i co motywuje go do rozwoju własnego biznesu;
•    jak szukał biznesowych okazji;
•    jak metodą prób i błędów budował firmę, za którą inwestorzy wyłożyli 120 milionów złotych;
•    jak rozwija się firmę ze wspólnikami i inwestorami grupy międzynarodowej w 47 krajach – by doprowadzić ją do debiutu na giełdzie przy wartości 4 mld. euro.
Było to kolejne spotkanie zorganizowane we współpracy Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławskim Inkubatorem Przedsiębiorczości, finansowanym ze środków Miasta Wodzisław Śląski".


 
Lech Kaniuk już jako 18-latek sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargon Alloys. Jako 20-latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w Szwedzkiej Państwowej firmie ALMI Foretagspartner. W 2006r. stworzył spółkę KYAB AB, która na podstawie innowacji mierzy wykorzystywanie energii w budynkach. W 2008 r. otrzymał patent za innowacyjną przykrywkę do mikrofalówek. W 2009r. wydał książę jak iść od pomysłu do komercyjnego produktu.
Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB. W 2009 roku dołączył tam na pełen etat, żeby rozpocząć działalność w Polsce, a dokładnie w Łodzi. Tu Kaniuk założył spółkę córkę. Portal ruszył w styczniu 2010 roku. W ciągu zaledwie 2 lat udało się uzyskać przewagę na polskim rynku, głównie dzięki przejęciu konkurencyjnych podmiotów. W kwietniu 2011 roku PizzaPortal.pl przejął serwis NetKelner.pl. W tym samym roku wykupiono również udziały portalu Szama.pl. To spowodowało zdominowanie polskiego rynku zamówień jedzenia online. Rok 2012 to huczne przejęcie OnlinePizza Norden (w tym także łódzkiego portalu) przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, za które Kaniuk i jego wspólnicy otrzymali 120 milionów złotych.
Kaniuk jest również Członkiem Rady Nadzorczej w spółce, która stworzyła jedną z najpopularniejszych aplikacji w Polsce, Listonic. Od 2013 roku inwestuje razem z Łukaszem Wejchertem w aplikację iTaxi (najpopularniejsza aplikacja do zamawiania taksówki w Polsce). W 2016 roku dołączył do iTaxi w roli Prezesa Zarządu, żeby rozwinąć aplikację w Polsce i wyjść na inne rynki poza Polską.
 

Ogólnopolski Ranking Techników 2018

Informacje naborowe
Komiks
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
VII edycja Wielkiego Konkursu Talentów, 13.02.2014r. VII edycja Wielkiego Konkursu Talentów, 13.02.2014r.