Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021.
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt IRLANDIA W SZKOLE został zrealizowany pod patronatem Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu. Głównym jego założeniem było poznanie i propagowanie kultury i historii Irlandii wśród młodzieży, które zostało wzmocnione przez wcześniej zaplanowany wyjazd na miesięczny staż zawodowy uczniów klas drugich i trzecich technikum informatycznego do Irlandii Północnej. Działania w obszarze projektu, zaproponowane przez Fundację, w wyniku przeprowadzonych z młodzieżą rozmów, zostały poszerzone po to, aby uwzględnić specyfikę szkoły, środowiska lokalnego i możliwości uczniów. W ten sposób kolejnymi priorytetami projektu stały się działania artystyczne, edukacyjne oraz wychowawcze skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej.  
Projekt pozwolił ukazać fenomen szkoły, która, będąc placówką kształcącą w profilach technicznych, promuje inicjatywy uczniów o charakterze artystycznym, wspierając ich w rozwijaniu uzdolnień i pasji. Tematyka projektu okazała się niszową w naszym regionie. Pozwoliła poznać bogactwo kultury i historii Zielonej Wyspy. Stworzyła okazję do poznania ciekawych osób i wzbudziła zainteresowanie w środowisku lokalnym. Projekt okazał się innowacyjny i odniósł sukces.

Działania realizowane w trakcie projektu:


 

Miesięczny staż zawodowy uczniów ZST w Derry (Irlandia Północna) w ramach projektu PRZEDSIĘBIORCZY INFORMATYK NA UNIJNYM RYNKU PRACY miał za zadanie rozwinąć kompetencje językowe, stworzyć szansę poznania i odnalezienia się na europejskim rynku pracy poprzez odbycie praktyk zawodowych w miejscowych zakładach pracy. Zapraszamy do galerii.


 

Artykuł o projekcie w irlandzkim dzienniku "Derry Journal"
z dnia 6
grudnia 2013

 


 

Zrealizowanie reportażu filmowego ZST EXPRESS w mieście Derry przez uczniów w celu doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania wiedzy Irlandczyków o Polsce i Polakach.

Zorganizowanie wieczoru filmowego NAJNOWSZA HISTORIA IRLANDII W KADRZE FILMOWYM z warsztatami filmowymi zainspirowanymi filmem „Bokser” Jima Sheridana, prezentacją multimedialną poświęconą tematyce konfliktu katolicko - protestanckiego w Ulsterze i debatą. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Koncert NA IRLANDZKĄ NUTĘ, w którego programie znalazła się tradycyjna muzyka celtycka oraz niezapomniane przeboje irlandzkiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu uczniów, nauczycieli i sympatyków ZST w Wodzisławiu Śląskim oraz gościa specjalnego - Marka Hendersona - wykładowcy języka angielskiego, pochodzącego z Irlandii Północnej.  Więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

 

 

 

 

 

Wystawa fotografii poświęcona Irlandii Północnej autorstwa Waldemara Olszewskiego - nauczyciela ZST w Wodzisławiu Śląskim.

 

Cykl lekcji poświęconych Irlandii.

Zapraszamy do pobrania prezentacji o literaturze irlandzkiej przygotowanej przez K. Wolneg0 i P. Otawę pod kierunkiem pana Grzegorza Kamińskiego - nauczyciela historii w ZST.

 

Gra terenowa W POSZUKIWANIU IRLANDZKIEJ TĘCZY zorganizowana przez panią Katarzynę Mandrelę, nauczycielkę języka polskiego, która w oryginalny sposób zapoznała gimnazjalistów z ofertą edukacyjną ZST wpisując ją w realizację projektu IRLANDIA W SZKOLE. Impreza miała charakter zamknięty, uczeń szkoły zapraszał gimnazjalistę i razem tworzyli drużynę, która musiała stawić czoła wielu interesującym konkurencjom, wśród których znalazły się również zadania sprawdzające wiedzę o Zielonej Wyspie. Więcej o działaniu pod tym linkiem 

WIECZÓR  IRLANDZKI -  podsumowanie projektu IRLANDIA W SZKOLE po raz drugi z udziałem Wicekonsula Honorowego Irlandii w Polsce- Krzysztofa Schramma, który wygłosił prelekcję na temat kultury Zielonej Wyspy. Podczas wieczoru uczniowie przedstawili swoją prezentację multimedialną podsumowującą całość projektu IRLANDIA W SZKOLE oraz film ZST EXPRESS. W program wpisały się występy artystyczne native speakera Marka Hendersona oraz duetu gitarowego uczniów ZST. O wieczorze dowiesz się więcej tutaj.

Reportaż portalu informacyjnego JasNet z podsumowania projektu "Irlandia w szkole".

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą działania w ramach projektu.

 Tutaj możesz pobrać wersję spakowaną

 

 

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Logo Ogólnopolski Ranking Techników Perspektywy 2020

Informacje naborowe
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

Wolontariusze ZST

Logo wolontariatu ZST

SPEAK UP

Logo SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawdź jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szkoła na Wikipedii

Księga absolwentów

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Mosty u Jablunkova, 30.05.2012r. Mosty u Jablunkova, 30.05.2012r.